pl en de fr

Oferta

Kontakt

Adres siedziby firmy:

GAZDA
ul. Norwida 18
59-706 Gromadka
(pow. Bolesławiec)


tel. 607 744 724


email:  gazda@domzbala.pl

Polecamy: Chata Pod Śnieżką


Etapy powstawania domu

Nasza wiedza, wieloletnie doświadczenie oraz opanowane do perfekcji umiejętności to niezaprzeczalne atuty, dzięki którym jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom Klientów decydujących się na skorzystanie z usług firmy Gazda.

 

Elastyczna oferta, którą stworzyliśmy w oparciu o Państwa oczekiwania daje możliwość wybrania najbardziej odpowiadającej Klientowi opcji. Bez względu na to, który wariant zostanie wybrany, z największą starannością zrealizujemy wszystkie etapy inwestycji wchodzące w zakres naszych prac i oddamy w Państwa ręce obiekt w stanie surowym zamknięty, otwartym lub wykończony pod klucz.

 

Jak powstaje dom z bali?

Choć wybudowanie domu z bali zajmuje znacznie mniej czasu, niż realizacja typowej inwestycji związanej z wykonaniem obiektu murowanego, możemy w całym tym procesie również wyszczególnić poszczególne etapy powstawania.

 

Warto zaznaczyć w tym miejscu, iż wszystkie działania są tu bardziej skondensowane, nie są wymagane przerwy technologiczne, a prace można prowadzić również zimą.

 

O co powinien zadbać Inwestor?

Firma Gazda kompleksowo zajmuje się budowaniem domów z bali, jednak w całym tym procesie po stronie Inwestora również wymagane są pewne działania – w zdecydowanej większości są to kwestie związane z wybraniem i przygotowaniem miejsca pod budowę obiektu (często włącznie z zakupem odpowiedniej działki):

 

Prace terenowe po stronie Inwestora:

 

Tak przygotowana działka gotowa jest na przyjazd naszej firmy. Warto zauważyć, że wykonanie fundamentów jest jedynym etapem, który wymaga zastosowania tak zwanej „mokrej” technologii. Z pewnością dobrą wiadomością będzie również fakt, że ich wybudowanie nie będzie wymagało zastosowania aż tak drogich rozwiązań, jak ma to miejsce w przypadku obiektów murowanych – domy z bali są znacznie lżejsze i nie generują tak dużego nacisku na powierzchnię fundamentów.

 

Prace ciesielskie wykonywane przez firmę Gazda

Postępowanie zgodnie ze sztuką budowlaną i ciesielską oraz stosowanie pierwszej klasy drewna są kluczowe do wykonania trwałego, bezpiecznego i komfortowego domu z bali. Z tego powodu, pozyskany surowiec (najczęściej jest to drewno świerkowe) odpowiednio przygotowujemy oraz impregnujemy, podnosząc jego właściwości użytkowe.

 

Innym, znaczącym krokiem w przygotowaniu surowca jest łączenie i dopasowywanie konstrukcji jeszcze przed dostarczeniem materiału na plac budowy. Takie działanie nie tylko przyśpiesza pracę na miejscu i zapobiega pomyłkom, ale też pozwala na ograniczenie ilości odpadów.

 

Etap I

Wykonanie domu w stanie surowym-otwartym, w opcji Mini.

Na tym etapie wykonywane są następujące prace:

 

Etap II

Wykonanie domu w stanie surowym zamkniętym, w opcji Midi.

Na tym etapie, oprócz prac wchodzących w zakres Etapu I (opcja Mini) montowane są również takie elementy, jak:

 

Etap III

Wykonanie domu w opcji pod klucz.

Kompleksowa realizacja zamówienia w wersji Maxi. Oprócz prac przeprowadzanych na I oraz II etapie, wykonywany jest również montaż:

 

Za dodatkową opłatą wykonamy również drewniane podłogi, idealnie pasujące do charakteru domów z bali i podkreślające charakter wnętrza.

Ponadto, jeśli plac budowy znajduje się w niedalekiej odległości od siedziby naszej firmy, możemy również zająć się:

 

Zachęcamy też do skorzystania z usługi konserwacji domów z bali. Jest ona wykonywana już po wybudowaniu obiektu, co kilka lat, w celu utrzymania elementów konstrukcji w dobrej kondycji.

 

Elastyczność oferty przygotowanej przez firmę Gazda

Nie da się zaprzeczyć, iż cechą charakterystyczną naszej oferty z pewnością jest jej elastyczność – nie zmuszamy Klienta do skorzystania z usług ciesielskich firmy Gazda od rozpoczęcia budowy, aż po jej definitywne zakończenie i stworzenie domu z bali wykonanego pod klucz. Każdy Klient może wybrać opcję dopasowaną do swoich potrzeb, zarówno pod względem samego projektu, zakresu prac budowlanych, jak i standardu zastosowanych materiałów wykończeniowych.

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu i nawiązania współpracy – dołożymy wszelkich starań, aby oddany w Państwa ręce dom z bali był spełnieniem Państwa marzeń.

© 2011 dom-z-bala.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: scnet