+48 607 744 724

Zalety domów budowanych z bali

 

Czy wyobrażając sobie swój dom marzeń, myślisz o harmonii z naturą, ciepłej i przytulnej atmosferze oraz wyjątkowym zapachu towarzyszącym każdego dnia?

Czy zimne, betonowe i stalowe konstrukcje z elementami z tworzyw sztucznych nie odpowiadają w żadnym stopniu Twoim oczekiwaniom?

Czy decydując się na inwestycję budowlaną oczekujesz jak najszybszego wprowadzenia się do gotowego obiektu?

Wybierz więc dom z bala i ciesz się wszystkimi jego atutami, ponieważ liczne zalety tego typu budownictwa są niezaprzeczalne. Obiekt, jeśli jest wykonany prawidłowo przez profesjonalną firmę, z uwzględnieniem wszystkich aspektów związanych ze specyfiką technologii budowy, świetnie sprawdzi się w swojej roli. Będzie to inwestycja doskonale służąca mieszkańcom przez długie lata, czego potwierdzeniem są z pewnością charakterystyczne dla terenów górskich domy z bali zbudowane dziesiątki lat temu.

Zalety

  • Szybkość realizacji inwestycji

W przeciwieństwie do obiektów murowanych, wymagających przerw pomiędzy kolejnymi etapami, te wykonywane tradycyjnymi metodami powstają już w kilka tygodni. Co więcej, inwestycję można z powodzeniem rozpocząć oraz zakończyć zimą, jeśli odpowiednio wcześniej przygotowane zostały fundamenty.

  • Trwałość

Prawidłowo skonstruowany dom z litych bali, poddanych ręcznemu ciosaniu oraz obróbce, z wysokiej jakości zaimpregnowanego drewna to pewność, że cała konstrukcja bez trudu zniesie działanie niekorzystnych czynników i nie pojawią się procesy gnilne. Tym samym, bez trudu przetrwa dziesiątki lat.

  • Ekologia

Ponieważ każdy dom z bali to niemal w całości wyłącznie naturalne surowce – drewno oraz odpowiednio dobrane spoiny, nie mamy tutaj do czynienia ze szkodliwym działaniem na środowisko. Powstałe w trakcie obróbki odpady są w pełni biodegradowalne, a sam surowiec – odnawialny.

  • Komfort mieszkania

Drewniane domy w niczym nie ustępują komfortowi mieszkania obiektom murowanym – w rzeczywistości są od nich o wiele wygodniejsze i zdrowsze. Oddychające ściany, wilgotność oraz temperatura powietrza na optymalnym poziomie, a także możliwość wyposażenia we wszelkie udogodnienia (woda, kanalizacja, prąd, system grzewczy) to jedne z wielu atutów.

  • Zdrowie

Specyficzny mikroklimat panujący wewnątrz przełoży się na dobre samopoczucie oraz zdrowie mieszkańców. Nie możemy też zapomnieć o eteryczny, przyjemnym zapachu.

  • Ekonomia

W ogólnym rozliczeniu obiekt wykonany z bali nie kosztuje wiele więcej od domu murowanego. Wpływa na to wiele czynników. Jednym z nich jest lekkość konstrukcji pozwalająca na zastosowanie mniejszych ław fundamentowych. Dodatkowo, naprawy oraz remonty również nie generują wysokich kosztów. Zastosowanie bali o odpowiedniej grubości lub termoizolacji wewnętrznej sprawia, że budynek spełnia normy względem efektywności cieplnej.

  • Estetyka

Specyficzna estetyka bryły zewnętrznej oraz wnętrz, nieodłącznie kojarząca się z góralskimi chatami, ma na wiele osób wręcz magnetyczne działanie. Nic więc dziwnego, że chcąc spełnić swoje marzenia o idealnym domu, sięga się po tradycyjne wzornictwo. W zależności od wybranego projektu i rodzaju wykończeń, dom z bali może również zyskać nowoczesny charakter.

  • Unikalna atmosfera

Ciepło, poczucie bezpieczeństwa i bliski kontakt z naturą – inwestując w dom wykonany z drewna tradycyjnymi technikami, inwestujesz w obiekt, który zapewni Ci spokój i komfort na wiele lat.