pl en de fr

Oferta

Kontakt

Adres siedziby firmy:

GAZDA
ul. Norwida 18
59-706 Gromadka
(pow. Bolesławiec)


tel. 607 744 724


email:  gazda@domzbala.pl

Polecamy: Chata Pod Śnieżką


Nasza technologia

Jako firma działająca na polskim rynku od wielu lat i zatrudniająca cieśli posiadających doświadczenie w swoim fachu, możemy w bardzo krótkim czasie zrealizować inwestycję budowlaną i sprawić, że gotowy obiekt stanie się miejscem idealnym do zamieszkania, całkowicie spełniającym Państwa oczekiwania.

 

Nasza technologia opiera się na wyselekcjonowanych, odpowiednio przygotowanych surowcach oraz technikach przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Domy budowane są z półbali, bali okrągłych ręcznie ciosanych, okrągłych maszynowych, a także z płazów. Ich optymalna grubość, odpowiedni sposób obróbki i najlepsza jakość wykonania to pewność, że gotowy obiekt będzie spełniał wymogi techniczne oraz sprosta obowiązującym normom w zakresie efektywności energetycznej.

 

Przygotowanie

Po otrzymaniu zlecenia na wykonanie domu z bali od Inwestora wybieramy odpowiedni surowiec, niezbędny do realizacji obiektu zgodnie z przekazanym przez Klienta projektem. Przygotowujemy całą konstrukcję u siebie, na placu, sięgając po bale okrągłe z litego drewna, ręcznie ciosane (średnica 300-500mm), toczone (średnica 160-300mm), półbale lub płazy, poddane wcześniej impregnacji przeciwogniowej, przeciwgrzybicznej oraz przeciw szkodnikom. Wykonywane są zamki (frezy wzdłużne - pojedyncze lub podwójne) kluczowe dla zapewnienia w gotowym obiekcie pożądanej szczelności.

 

Dopasowanie poszczególnych elementów jeszcze przed rozpoczęciem budowy ma ogromne znaczenie nie tylko dla szybkości realizacji inwestycji, ale też jej funkcjonalności i efektywności. Prawidłowo wykonany dom z najgrubszych bali nie będzie bowiem wymagał dodatkowej termoizolacji. Ostatnim etapem przygotowania jest rozebranie dopasowanych elementów konstrukcji i dostarczenie ich na miejsce budowy.

 

Budowa

Nasza ekipa ciesielska rozpoczyna sadowienie domu z bali na wcześniej przygotowanym fundamencie, wykonując w pierwszej kolejności podwalinę. Następne warstwy bali układane są na zrąb (tworzą zamknięty wieniec), wykorzystując wcześniej przygotowane wręby znajdujące się na końcach bali. Charakterystyczne są tutaj narożniki - węgły, czyli krzyżujące się belki poszczególnych ścian.

 

W zależności od realizowanego projektu, na narożnikach pozostawia się wystające końcówki bali (ostatki). Zwieńczeniem ścian jest warstwa bali znajdująca się najwyżej - ta, na której układane są elementy konstrukcji dachu, nazywana powszechnie oczepową. Gotowe ściany z bali drewnianych mogą być poddawane mszeniu (dodatkowemu uszczelnianiu warkoczami z wiórów drzewnych), co zależy od technologii oraz wyboru inwestora.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów oferujemy trzy opcje, z których każdy inwestor może skorzystać i wybrać tę najbardziej odpowiednią:

 

Konserwacja

Podobnie jak nasi Klienci pragniemy, aby wykonane przez nas obiekty przetrwały w nienaruszonym stanie długie lata. Z tego powodu przygotowaliśmy również ofertę dotyczącą konserwacji domów z bali. Zabiegi te powinno wykonywać się regularnie, co kilka lat, z zastosowaniem odpowiednich technik oraz preparatów, które pozwolą na nadanie drewnianym ścianom z bali pożądanej odporności na działanie niekorzystnych czynników.

© 2011 dom-z-bala.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: scnet