+48 607 744 724
  • Admin Admin

Nowoczesne oblicze budownictwa ma wiele postaci. Z pewnością jedną z nich są domy drewniane z bala, które w ostatnim czasie zaczęły się cieszyć bardzo dużą popularnością. Dzieje się tak z wielu powodów, gdyż rozwiązanie to posiada po prostu ogrom zalet. Jest to przede wszystkim jednak wspaniała alternatywa dla tradycyjnych budynków mieszkalnych. Czym więc charakteryzuje się dom drewniany z bala?

Krótki czas budowy

Profesjonalna firma jest w stanie złożyć dom z bala o powierzchni 150 m2 nawet w ciągu 10 dni w stanie surowym otwartym, wliczając w to m.in. wszystkie elementy drewniane, ściany zewnętrzne i wewnętrzne czy też belki stropowe. Tak szybki czas realizacji wynika przede wszystkim z braku konieczności wykonywania prac, jakie mają miejsce w przypadku budowy tradycyjnych budynków mieszkalnych. Mowa tu np. o wykonaniu elewacji zewnętrznej czy też tynków wewnętrznych. Tego typy prace są niezwykle czasochłonne i trwają do nawet roku.

Warto również wspomnieć, że dzięki zastosowaniu gotowych ścian zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych możliwe jest szybkie wprowadzenie się, gdyż wymienione elementy wymagają wyłącznie malowania lub lakierowania.

Odporność na szkodliwe działanie warunków pogodowych

Nie straszna im zima ani lato. Domy drewniane z bala nie przegrzewają się pod wpływem upalnej temperatury, a także nie wyziębiają się z powodu dużego mrozu. W związku z tym, że opisywane obiekty mieszkalne zbudowane są praktycznie w całości z naturalnego drewna, mają też jego właściwości. Dzięki temu znakomicie regulują wilgotność wewnątrz budynku oraz gromadzą ciepło z otoczenia, co oznacza, że latem jest w środku przyjemnie chłodno, a zimą utrzymuje się optymalna temperatura. W połączeniu z zainstalowanym systemem grzewczym pozwala to na komfortowe funkcjonowanie nawet podczas najchłodniejszej pory roku.

Domy drewniane z bala tworzą wspaniały mikroklimat wewnątrz budynku

To, co również charakteryzuje domy drewniane z bala, to wcześniej wspomniana zdolność do regulacji wilgotności w pomieszczeniach. Wewnątrz tego rodzaju budynków tworzy się bardzo korzystny mikroklimat dla osób w nim mieszkających. Ponadto dzięki bardzo dobrym odprowadzaniu wilgotności na zewnątrz i jej odparowywaniu, grzyby oraz pleśnie nie mają optymalnych warunków do rozwoju.

Z wymienionych właśnie względów domy z bali cieszą się coraz większą popularnością.