+48 607 744 724
  • Admin Admin

Budowa lub zakup własnej przestrzeni do życia to ważne wydarzenie pełne różnorodnych emocji. Do podjęcia jest przecież wiele decyzji dotyczących mieszkania. Przemyśleć trzeba także koncepcje aranżacyjne. Gdy nasze gniazdko jest już uwite, czas na przeprowadzkę. Zamieszkanie w domku z bali rządzi się swoimi prawami, które nieco odbiegają od standardów, które oferują konstrukcje betonowe. Jak się do tego przygotować i o czym warto pamiętać organizując przeprowadzkę? Odpowiedź na te nurtujące pytanie znajdziecie w tym artykule.

Czy naprawdę są jakieś znaczące różnice w planowaniu przestrzeni mieszkalnej między budynkami o konstrukcji betonowej, a domami wykonanymi z drewnianych bali? W przypadku tych drugich ważne, żeby jak najwcześniej rozplanować ustawienie mebli. A przed ich usytuowaniem odpowiednio zaimpregnować ściany farbą lub woskiem z UV. Drewno ma tendencję do naturalnego ciemnienia i bez użycia właściwego środka ściana, na której ustawione będą meble może z czasem się przebarwić.

O czym warto pamiętać przeprowadzając się do domu z bali?

 Przede wszystkim o tym, by zabrać ze sobą wkrętarkę. Aby zamontować półki, szafki wiszące czy lampy sufitowe w drewnianym podłożu, wystarczy wkręcić odpowiednie elementy w ścianę. Jest to proces dużo łatwiejszy niż zamontowanie kołków w betonowej konstrukcji. Przed przeprowadzką do domku z bali zawieś oświetlenie sufitowe. Koniecznie pamiętaj o montażu odpowiedniej osłony termicznej, która będzie zapobiegała zbytniemu nagrzewaniu się drewna.

Przeprowadzka do domku z bali – przyjemność i wyzwanie

Zapewne ze zmianą miejsca zamieszkania wiąże się wiele pozytywnych emocji, lecz jest to także przedsięwzięcie niezwykle pochłaniające czas i energię. Organizując przeprowadzkę do domku z bali warto podjąć współpracę z firmą, która pomoże we właściwym zapakowaniu wszystkich sprzętów i ich bezpiecznym transporcie. Takie specjalistyczne przedsiębiorstwa, posiadają floty pojazdów, dzięki którym bez trudu będzie można przewieźć całe wyposażenie starego mieszkania do nowego domu z bali.