+48 607 744 724
  • Admin Admin

Drewniane budynki w stylu góralskim cieszą się coraz większą popularnością. Stają się nie tylko posiadłościami wakacyjnymi, ale są zamieszkiwane przez cały rok. Zwłaszcza w takich sytuacjach musimy zadbać o to, by dom z bali był bezpieczny i by przede wszystkim mieszkańcy spokojnie czuli się w jego wnętrzach. Oto nasze wskazówki dotyczące ochrony przed kradzieżą!

Jak ochronić się przed włamaniem?

Bezpieczeństwo w kontekście nieruchomości kojarzy się przede wszystkim z ochroną przed złodziejami. To samo tyczy się domu z bali. Podstawą jest instalacja systemów antywłamaniowych. Nowoczesne urządzenia dostępne na rynku od razu po wykryciu zagrożenia uruchomią alarm, który odstraszy przestępcę i sprowadzi pomoc. Kamery natomiast pomogą w ustaleniu tożsamości złodzieja, dzięki zarejestrowaniu go na nagraniach z domu i podwórka.

Możesz również zabezpieczyć się przed włamaniem w nieco inny, tańszy sposób. Ciekawym patentem jest instalacja oświetlenia zewnętrznego, które uruchamia się pod wpływem ruchu. W dzisiejszych czasach z powodzeniem, nawet zdalnie, można sterować światłem w pomieszczeniach czy odsłaniać lub zasłaniać rolety.

Ochrona domu, ochrona domowego budżetu – zalety dobrej stolarki okiennej

W przed ewentualnym włamaniem mogą chronić także zamontowane okna. Dzięki dodatkowym akcesoriom – jak zamek czy blokady zawiasów, uniemożliwią złodziejom wejście do domu z bali. Ponadto, stolarka okienna chroni także… nasze portfele. Solidne ramy i okucia zapobiegną uciekaniu ciepła i jednocześnie nie będą wpuszczać do środka zimnego powietrza. Warto, przy montażu, zaufać ekipie, która ma doświadczenie w instalowaniu okien w drewnianych budynkach. Wówczas zyskujemy pewność, że dom z bali powstał zgodnie z obowiązującymi normami i pozostanie wytrzymała przez lata.

Warianty domów z drewna

Już wiesz, jak dbać o bezpieczeństwo domu z bali. To dobry moment, by podjąć decyzję o inwestycji z drewna. Na naszym koncie jest ponad 200 realizacji różnych wariantów – okrągłych, płaskich czy z półbali. Ciesz się funkcjonalnością i przytulnymi wnętrzami – wspólnie zrealizujmy projekt twoich marzeń!