+48 607 744 724
  • Admin Admin

Proponując nieruchomości całoroczne, dokładamy wszelkich starań, by termoizolacyjność była zachowana na najwyższym poziomie. Chcemy dbać nie tylko o komfort cieplny mieszkańców, ale także o ich portfele. Okna w domu z bali to ważny element, wpływający na efektywność energetyczną. Dobrze dobrane i zamontowane izolują także od hałasu. Dziś przybliżymy, jak przebiega ich instalacja i podpowiemy, jaki rodzaj stolarki wybrać.

Mocowanie stolarki okiennej

Jak przebiega montaż okien w domu z bali? Zazwyczaj nie przykręca się ich bezpośrednio do drewna, lecz osadza się je w konstrukcji przesuwnej. Wykorzystuje się taką możliwość ze względu na osiadanie pni, w rezultacie których mogłoby dojść do pęknięcia ram. Proponowane przez nas rozwiązanie jest bezpieczne zarówno dla budynku, jak i stolarki okiennej. Obkleja się ją specjalną taśmą uszczelniającą, by przez szczelinę do wnętrz nie przedostawały się powietrze oraz wilgoć. Między taśmami warto umieścić wełnę owczą, będzie pełnić funkcję dodatkowego izolatora. Deski mogą więc swobodnie pracować bez ryzyka uszkodzenia konstrukcji okiennej.

Okna drewniane czy plastikowe – co będzie lepsze?

Domy z bali zdecydowanie lepiej wyglądają z oknami drewnianymi i to one są najczęściej wybierane zarówno przez projektantów, jak i właścicieli nieruchomości. Do ich produkcji wykorzystuje się zazwyczaj drewno sosnowe lub mahoniowe. Ze względu na specyfikę konstrukcji budynku przeważnie montuje się okna rozwierne lub rozwierno-uchylne, wygodne w codziennym użytkowaniu. Są jedno- lub dwuskrzydłowe.

Walory estetyczne – niech twoja posiadłość zachwyci każdego

Drewniana stolarka okienna w domu z bali to nie tylko gwarancja dobrej izolacji i dźwiękoszczelności. Spójność surowca tworzy niepowtarzalny efekt wizualny na długie lata, zachwycając zarówno mieszkańców, jak i przechodniów. W przypadku okien plastikowych warto zdecydować się na okleinę drewnopodobną – rynek proponuje wiele dekorów.

Pamiętaj, że każdy projekt domu z bali jest przez nas skrupulatnie przygotowywany i omawiany z klientem. Razem dobierzemy najlepsze rozwiązania, także z zakresu stolarki okiennej.